Cookie Consent by Free Privacy Policy website
 
 

Rodinná politika Jihomoravského kraje

Dnes je: 6.12.2023, svátek má: Mikuláš

Kontakty MŠ Lentilka

 

Dne 28. srpna 2012 proběhlo slavnostní otevření Firemní mateřské školy za přítomnosti hejtmana JMK pana Michala Haška, ředitelky krajského úřadu paní Věry Vojáčkové, zastupitelů JMK, zaměstnanců KrÚ JMK a příspěvkových organizací a dalších pozvaných hostů. Dne 3. září 2012 byl zahájen oficiální provoz školky.

 

lentilka_logo.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Firemní mateřská škola „Lentilka“ je zřízena přímo v budově Krajského úřadu JMK a slouží pro děti zaměstnanců krajského úřadu a příspěvkových organizací JMK. Jedná se o školské zařízení, které se věnuje dětem od 2 do 7 let. Její hlavní náplní je rozvíjet individuální osobnost každého dítěte a připravit je na vstup do základní školy. Mateřská škola je složena ze dvou tříd s aktuální kapacitou 40 dětí. Provozní doba školky je pondělí až pátek od 6:30 do 17:00 hodin.

 

Od 1. září 2016 rozšířila svou kapacitu o tři třídy. Zázemí v nich nalezne dalších 72 dětí nejen zaměstnanců Krajského úřadu JMK, ale i Krajského ředitelství Policie České republiky JMK a Hasičského záchranného sboru JMK. Nové prostory se nacházejí v Brně na ulici Kounicova 16, kde byly slavnostně otevřeny ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Kateřinou Valachovou společně s hejtmanem JMK Michalem Haškem.

 

Díky vhodně zvolené provozní době a praktickému umístění v centru Brna zajišťuje časovou i místní dostupnost pro zaměstnance jednotlivých organizací a samotného krajského úřadu. Takto poskytnutá služba usnadňuje rodičům návrat do zaměstnání i v situaci, kdy nemohou nalézt místo v mateřské škole v Brně nebo v místě svého bydliště. Výběrem kvalitních pedagogů, vhodným prostředím a dobře zpracovaným školním vzdělávacím programem předškolního vzdělávání chce docílit kvalitní a profesionální služby pro zaměstnance.

 

 

Firemní mateřská škola Lentilka

Žerotínovo náměstí 1/2, 601 82 Brno

Provozovatel: LUŽÁNKY – středisko volného času, Lidická 50, Brno

Zřizovatel: Jihomoravský kraj, Žerotínovo náměstí 3/5, 601 82 Brno

Tel.: 734 756 075

E-mail: ms@luzanky.cz

Více informací na http://www.lentilka.luzanky.cz/

Článek na webu Jihomoravského kraje k přečtení zde

 

Projekt „Slaďování pracovního a rodinného života zaměstnanců JMK a jeho PO“, reg. číslo CZ.1.04/3.4.04/76.00192 byl financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR. Další informace o projektu naleznete zde.

 

esf.png

 

logo_jmk.png familyfriendlycommunity(2).jpg rodinny_svaz_cr_logo_200x100.png amrp_web.png ntm_logo.png logo_sousede_plus_web.jpg trojlistek_200.png logo.jpg partner_rodinnepasy(1).jpg partner_familypoint(1).jpg partner_seniorpas(1).jpg seniorpoint_logo_podelne.jpg spokojeny_senior_web.png partner_luzanky.jpg partner_centrum.jpg logo_new_web.jpg logo_header_min_1.png appp.png