Cookie Consent by Free Privacy Policy website
 
 

Rodinná politika Jihomoravského kraje

Dnes je: 6.10.2022, svátek má: Hanuš

Setkání koordinátorů krajských Family pointů

10.02.2014

 

Dne 6.3.2012 proběhlo v budově Krajského úřadu Jihomoravského kraje setkání koordinátorů Family pointů (FP) na území Jihomoravského kraje, představitelů realizátora projektu FP – Centra pro rodinu a sociální péči v Brně a pracovníků Krajského úřadu JMK.

 

Projekt Family point je založen na vytváření sítě míst v Jihomoravském kraji, která nabízí informace a zázemí (prostor pro přebalení a nakojení dětí) pro rodiny s dětmi.

Family point je tedy místo přátelské rodině, které bezplatně poskytuje:

  • informace, nasměrování a pomoc v různých oblastech života rodin
  • možnost přebalení a nakrmení dětí
  • prostor pro setkávání
  • dětský koutek

 

Samotné setkání koordinátorů Family pointů dne 6. 3. 2012 zahájil a přítomné přivítal za realizátora projektu ředitel Centra pro rodinu a sociální péči v Brně Ing. Mgr. Vít Janků, za Krajský úřad Jihomoravského kraje pak PhDr. Jitka Crhová z odd. rodinné politiky. Poté začal vlastní program setkání.

 

Mgr. Szczepaniková, krajská koordinátorka projektu Family point z Centra pro rodinu a sociální péči v Brně přiblížila historii a současnost projektu, dále společně s Mgr. Janou Vaňkovou (svojí předchůdkyní – nyní na mateřské dovolené) přednesly návrhy a možnosti jak rozšířit nabídku služby Family pointů na úrovni měst a obcí a požádaly přítomné o spolupráci při rozšiřování nabídky akcí na webových stránkách projektu – prostřednictvím informací z regionů. Současně byla nabídnuta nová opatření na zlepšení označení a k nasměrování veřejnosti k Family pointům. Koordinátoři z měst a obcí kraje představili své Family pointy a přiblížili zkušenosti s jejich provozováním, závěrem setkání dostali také doplňující materiály – knihy návštěv, které budou umístěny na Family pointech, doplňující šipky a samolepky k lepšímu označení FP. V průběhu jednání seznámila Mgr. Petra Halířová přítomné s nově nabízenými službami (např. s využíváním centrálního Family pointu v Brně rodiči – cizinci, poskytováním služby kariérního poradenství a dalšími).

 

Historie projektu Family Point v Jihomoravském kraji

 

V lednu 2010 začala spolupráce Family Pointu s Krajským úřadem Jihomoravského kraje, která vedla k následnému zřizování Family Pointů ve městech a městysích Jihomoravského kraje. Díky dotaci JMK bylo v květnu 2010 uvedeno do provozu 9 nových Family Pointů na území Jihomoravského kraje. V září 2011 je veřejnosti k dispozici 16 jihomoravských Family Pointů. V únoru 2012 přibyl další, v pořadí již 17 Family point v Kuřimi a v březnu 2012 bude otevřen 18 Family point ve Velkých Opatovicích. Seznam Family pointů a více informací – viz: www.jmk.familypoint.cz.

 

Jitka Crhová

 

Líbí se Vám tento článek?

 

 

Zpět

 

logo_jmk.png rodinny_svaz_cr_logo_200x100.png amrp_web.png ntm_logo.png logo_sousede_plus_web.jpg trojlistek_200.png seniorpoint_logo_podelne.jpg logo.jpg logo_audit_ffc.png partner_rodinnepasy(1).jpg partner_seniorpas(1).jpg partner_familypoint(1).jpg spokojeny_senior_web.png partner_luzanky.jpg partner_centrum.jpg logo_new_web.jpg