Cookie Consent by Free Privacy Policy website
 
 

Rodinná politika Jihomoravského kraje

Dnes je: 18.8.2022, svátek má: Helena

Město Kuřim - příklady dobré praxe

05.02.2014

 

V Kuřimi vznikl v objektu Wellness Kuřim „Family Point“ – bezbariérové místo pro rodiny, jenž má za cíl vytvořit zázemí pro rodiče s dětmi, které jim usnadní péči o děti při vyřizování svých záležitostí na úřadě a ve městě. K zakoupení vybavení (přebalovací pult, hračky, kojící polštář, ohřívač na dětské lahve, počítač s internetovým připojením…) byla využita finanční podpora z dotačního programu „Podpora pro-rodinné politiky na úrovni obcí“.

 

V obci působí na adrese Farského 481, 664 34 Kuřim občanské sdružení Mateřské a rodinné centrum KuřiMaTa, jehož snahou je vytvářet prostředí pro setkávání rodin s malými dětmi. Zaměřuje se především na rodiče na mateřské a rodičovské dovolené a jejich děti.

 

V rámci realizace 2. komunitního plánu sociálních služeb byla uzavřena smlouva o spolupráci s psychologem Mgr. Milanem Tělupilem, který zajišťuje psychologické poradenství a diagnostiku zaměřenou na individuální, párovou a rodinnou terapii. Poradna se rovněž zaměřuje na řešení sociálně-patologických jevů na školách ve spolupráci s vedením školy a výchovnými poradci, psychologickou diagnostiku a vyšetření, zpracování odborných zpráv podle požadavků OSPOD, oddělení sociální prevence, soudu apod.

 

V Kuřimi působí školské zařízení Dům dětí a mládeže, jež nabízí pestrou škálu volnočasových aktivit. Jeho hlavním cílem je vytvářet a realizovat preventivní a volnočasové vzdělávací programy pro školní děti a mládež.

 

Příspěvková organizace Městská knihovna Kuřim nabízí rozmanité služby v příjemném prostředí určeném pro volný čas. Kromě poskytování knihovnických a bibliografických informací nabízí i lekce knihovnicko-informační výchovy pro základní školy, kulturně výchovné besedy, např. kurzy korálkování pro dospělé i pro juniorky, pořádá loutková představení a další.

 

Město Kuřim finančně podporuje pro-rodinné aktivity a služby pro rodiny, služby zaměřené na podporu rodin. Každoročně se v prostorách kuřimského zámku konají podzimní slavnosti „ Medové dny“, letos se uskutečnil již 8. ročník. Pravidelně je pořádán Mikulášský jarmark.

 

Společenské centrum Kuřim je zařízení města Kuřimi, jehož úkolem je organizovat kulturní a společenskou činnost ve městě, poskytovat spolupráci a odborné zázemí dalším pořadatelům akcí.  Vzhledem k velikosti města Kuřimi se zpravidla (s výjimkou plesů) konají 1 - 2 kulturní akce měsíčně ve velkém sále.

 

V roce 2012 byla z důvodu akutního nedostatku míst v MŠ provedena vestavbu v objektu ZŠ Tyršova, vzniklo tak cca 28 nových míst pro předškolní vzdělávání. Součástí bylo také nové hřiště pro MŠ.

 

V roce 2013 byly zatepleny tři objekty (2 MŠ, 1 ZŠ) s využitím dotace z EU v rámci operačního programu životního prostředí, s cílem dosažení snížení energetické náročnosti budovy. V ZŠ Tyršova byla provedena vestavba dvou tříd pro školní družinu.
 
V areálu ZŠ Jungmannova se nyní dokončuje výstavba nového multifunkčního hřiště, které bude veřejně přístupné. Je určeno pro malou kopanou, volejbal, streetball, součástí jsou venkovní posilovací stroje, které mohou využít i senioři.
 
Příprava projektů pro rok  2014:


Sportovně rekreační plocha Díly za Sv. Jánem - bude obsahovat multifunkční hřiště pro míčové hry s umělým povrchem, s možnosti zaledování, pro kola tzv. umělou pumptrack dráhu, herní prvky a posilovací stroje pro všechny věkové kategorie.

 

 

Líbí se Vám tento článek?

 

 

Zpět

 

logo_jmk.png rodinny_svaz_cr_logo_200x100.png amrp_web.png ntm_logo.png logo_sousede_plus_web.jpg trojlistek_200.png seniorpoint_logo_podelne.jpg logo.jpg logo_audit_ffc.png partner_rodinnepasy(1).jpg partner_seniorpas(1).jpg partner_familypoint(1).jpg spokojeny_senior_web.png partner_luzanky.jpg partner_centrum.jpg logo_new_web.jpg