Rodinná politika Jihomoravského kraje

Dnes je: 18.4.2021, svátek má: Valérie

Město Bučovice - příklady dobré praxe

05.02.2014

 

Dětské hřiště na ulici Zámecká

Dětské hřiště bylo vybudováno v centru města Bučovice, aby bylo snadno dostupné pro děti z celého města. Vhodně byl zvolen prostor kaštanové aleje, nacházející se v blízkosti zámku a zámecké zahrady, který je využíván občany k procházkám. Nově vybudované dětské hřiště na ulici Zámecká poskytuje dětem různorodou a přitom bezpečnou aktivitu v hezkém přírodním prostředí a podporuje aktivní životní styl dětí. V lokalitě hřiště se nachází vzrostlá zeleň, která v celé míře poskytuje příjemné prostředí nejen v horkých letních dnech, ale i po celý rok. Samotné dětské hřiště je místem pro hry menších dětí v dohledu dospělého doprovodu, a také je zde místo pro herní prvky určené větším dětem. Hřiště je doplněno o parkové lavičky s opěradlem pro pohodlné posezení dospělého doprovodu dětí. Věkové určení je pro děti od 3 do 14 let. Herní prvky se skládají ze čtyř věží s hradbami, na které navazují skluzavky, žebříky, šplhací rampa, lanová lávka, provazový most, šplhací tyč, prolézací tunel a houpačky. Prostor dětského hřiště je z praktických důvodů ohraničen nízkým dřevěným oplocením, které bylo navrženo tak, aby společně s herními prvky vytvářelo harmonický celek. Dětské hřiště je citlivě zakomponováno s ohledem na okolní prostředí. Je zde zohledněno zejména umístění vedle zámeckého parku v dohledu zámku. Dominantním prvkem je sestava, která se skládá ze čtyř věžiček a svojí siluetou napodobuje bučovický zámek. Vybudování nového dětského hřiště přispělo k rozšíření nabídky trávení volného času pro děti, rodiče a mládež a současně se tato zóna stala pro všechny občany města místem odpočinku a relaxace v krásném prostředí aleje.
 

Mateřská škola

Zvyšující se požadavky rodičů o umístění dětí do některé ze stávajících mateřských škol v Bučovicích, bylo v poslední době obtížné uspokojit. Vedení města se rozhodlo řešit tuto situaci zřízením mateřské školy ve stávajícím objektu Základní školy 710 Bučovice. Tímto záměrem došlo ke změně užívání části školy, která nebyla plně využívána. Nově vybudovaná školka uvnitř objektu základní školy nevyžadovala architektonické změny. Byly využity stávající místnosti školy v prvním nadzemním podlaží, kde se nacházely třídy, chodby, kabinety a šatny. Venkovní hrací plocha vznikla vybudováním zatravněné plochy v blízkosti sportovišť u základní školy, která byla doplněna o vhodnou zeleň. Stavbou vznikla mateřská škola pro 28 dětí a 3 zaměstnance. Byly zde nově vybudovány prostory šatny, prostory pro technické zázemí, umývárna a toalety, zázemí pro zaměstnance, prostorná herna a lehárna. Prostor je uzpůsoben i pro imobilní uživatele. Stravování dětí je zajištěno ve stávající školní jídelně, což vyžadovalo jen vybavení novými stoly a židlemi. Školní kuchyně získala nové gastro zařízení. Tímto projektem se vyřešila nedostatečná kapacita volných míst v mateřských školách a nově vzniklá mateřská škola se zařadila do sítě stávajících mateřských škol. Spojením mateřské školy a základní školy vznikl příjemný prostor pro děti a rodiče, který umožňuje plynulý přechod z předškolního zařízení do prvního stupně základní školy. Využitím prostor stávající základní školy město ušetřilo nemalé finanční prostředky.

 

Líbí se Vám tento článek?

 

 

Zpět

 

logo_jmk.png rodinny_svaz_cr_logo_200x100.png amrp_web.png ntm_logo.png logo_sousede_plus_web.jpg trojlistek_200.png seniorpoint_logo_podelne.jpg logo.jpg logo_audit_ffc.png partner_rodinnepasy(1).jpg partner_seniorpas(1).jpg partner_familypoint(1).jpg spokojeny_senior_web.png partner_luzanky.jpg partner_centrum.jpg logo_new_web.jpg