Rodinná politika Jihomoravského kraje

Dnes je: 30.7.2021, svátek má: Bořivoj

Setkání s koordinátory rodinné politiky dne 28. 2. 2012

04.02.2014

 

Dne 28. února 2012 se v budově Krajského úřadu Jihomoravského kraje uskutečnilo setkání s koordinátory rodinné politiky obcí Jihomoravského kraje. Jeho účastníky byli mimo zástupců obecních úřadů pověřených obcí II. a III. stupně a pracovníků oddělení rodinné politiky také členové Pracovní skupiny JMK pro rodinnou politiku.

 

Na úvod programu byla představena činnost oddělení rodinné politiky a jeho pracovníci. Následně se představili také jednotliví koordinátoři obcí a přiblížili své činnosti. Následovalo vystoupení vedoucí odd. rodinné politiky PhDr. Jitky Crhové, která prezentovala rodinnou politiku Jihomoravského kraje a její priority a dále přítomné seznámila s Akčním plánem prorodinných aktivit na r. 2012. V dalším vystoupení seznámil přítomné referent odd. rodinné politiky Mgr. Jan Mičán s dotačními programy v oblasti rodinné politiky pro r. 2012.

 

ikona_soubor_10mm_140204.pngPrezentace RP JMK - koordinátoři RP obcí

 

Na jednání byli přizváni zástupci města Kyjova a obce Černá Hora, kteří v r. 2011 získali ocenění v rámci soutěže „Obec přátelská rodině“. Ve svém vystoupení přiblížili, jakým způsobem probíhalo jejich zapojení do soutěže a jaké iniciativy v oblasti rodinné politiky v obci realizují. Přítomné zástupce měst a obcí povzbudili k zapojení se do soutěže, která mimo finančního ocenění přináší také mnoho dobrých nápadů a inspirací – co všechno je možné realizovat v oblasti rodinné politiky na úrovni obcí.

 

Ředitelka Národního centra pro rodinu dr. Oujezdská koordinátorům přiblížila konkrétní, praktické možnosti jak v obcích uspořádat Den rodin (u příležitosti mezinárodního Dne rodin 15. května). Zástupkyně Sítě mateřských center Ing. Horáková shrnula obecné informace o soutěžích Obec přátelská rodině a Společnost přátelská rodině a jako členka hodnotícího týmu informovala o praktických zkušenostech hodnotitelů při návštěvách obcí. Ředitel Centra pro rodinu a sociální péči v Brně Ing. Vít Janků představil projekty Klas (Klub aktivních seniorů), Trojlístek (zprostředkování vzájemného vztahu mezi rodinami a seniory) a kurzy efektivního rodičovství.

 

Závěrem proběhla diskuze k tématům, která po skončení setkání pokračovala v neformálních rozhovorech. Účastníci setkání obdrželi písemné materiály, z nichž mohou čerpat inspiraci při realizaci rodinné politiky ve svých obcích – mimo Koncepce rodinné politiky, Akčního plánu prorodinných aktivit na r. 2012 a textů výzev k podání žádosti o poskytnutí finanční podpory v dotačních programech pro NNO a obce také různé podklady od členů Pracovní skupiny JMK pro rodinnou politiku k představovaným projektům a stručný materiál připravený pro poradu starostů obcí „Rodinná politika na úrovni státu, kraje a obcí“.

 

ikona_soubor_10mm_140204.pngRodinná politika na úrovni státu, kraje a obcí

 

ikona_soubor_10mm_140204.pngZápis ze setkání s koordinátory 28.2.2012

 

Jitka Crhová

 

 

Líbí se Vám tento článek?

 

 

Zpět

 

logo_jmk.png rodinny_svaz_cr_logo_200x100.png amrp_web.png ntm_logo.png logo_sousede_plus_web.jpg trojlistek_200.png seniorpoint_logo_podelne.jpg logo.jpg logo_audit_ffc.png partner_rodinnepasy(1).jpg partner_seniorpas(1).jpg partner_familypoint(1).jpg spokojeny_senior_web.png partner_luzanky.jpg partner_centrum.jpg logo_new_web.jpg