Cookie Consent by Free Privacy Policy website
 
 

Rodinná politika Jihomoravského kraje

Dnes je: 23.5.2024, svátek má: Vladimír

Začal Týden pro rodinu 2024

13.05.2024

 

V pondělí 13. května 2024 hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich, radní pro sociální a rodinnou oblast Bc. Jana Holomčík Leitnerová a místopředsedkyně Rodinného svazu ČR PhDr. Ing. Marie Oujezdská slavnostně zahájili Týden pro rodinu.

 

Již 16. ročník je provázen mottem Štěstí rodiny nejsou osamocené šediny, které má poukázat na bolestný nárůst osamělosti – především u seniorů. Akce vybízí k obrácení pozornosti k těm nejdůležitějším vztahům, které v životě můžeme navázat. Na rostoucí trend osamělosti, který se ale netýká pouze seniorů, upozornila v krátkém vystoupení i socioložka Mgr. Lucie Vidovićová, Ph.D.

 

Závěr zahájení patřil již tradičně dětem z firemní mateřské školy Lentilka.

 

Během zahájení bylo možné zhlédnout zapůjčenou tematickou výstavu Ovdovění ve stáří, která se nám snaží přiblížit, co mnozí senioři prožívají v tomto náročném období. Výstava vznikla v rámci studijního programu Edukační péče o seniory realizovaného na Fakultě veřejných politik Slezské univerzity v Opavě a bude k vidění do konce měsíce května.

 

Další informace a tipy na akce, které v rámci Týdne pro rodinu probíhají, naleznete na webu Týden pro rodinu (tydenprorodinu.cz)

 

Líbí se Vám tento článek?

 

 

Zpět

 

logo_jmk.png familyfriendlycommunity(2).jpg rodinny_svaz_cr_logo_200x100.png amrp_web.png ntm_logo.png logo_sousede_plus_web.jpg trojlistek_200.png logo.jpg partner_rodinnepasy(1).jpg partner_familypoint(1).jpg partner_seniorpas(1).jpg seniorpoint_logo_podelne.jpg spokojeny_senior_web.png partner_luzanky.jpg partner_centrum.jpg logo_new_web.jpg logo_header_min_1.png appp.png