Cookie Consent by Free Privacy Policy website
 
 

Rodinná politika Jihomoravského kraje

Dnes je: 27.2.2024, svátek má: Alexandr

Vytváření nástrojů na zlepšování pro-rodinné politiky u zaměstnavatelů v Libereckém a Jihomoravském kraji

03.02.2014

 

UKONČEN

 

Nositelem projektu je občanské sdružení Prostor pro rodinu, o. s.

 

Partnerem projektu je město Semily a Jihomoravský kraj.

 

Realizace projektu od 1. března 2012 do 30. listopadu 2014.

 

Hlavním cílem projektu je vytvořit účinné nástroje pro slaďování rodinného a pracovního života a obeznámit zaměstnavatele v Libereckém a Jihomoravském kraji s jejich využitím při uplatňování pro rodinné politiky vůči svým zaměstnancům.

 

Obsahem projektu je tvorba a realizace komplexního motivačního programu pro poskytování služby péče o děti pro osoby ohrožené na trhu práce a následná realizace odborného kurzu pro získání potřebných kompetencí. Vyškolené OSVČ budou moci nabídnout své služby rodičům i zaměstnavatelům v obou krajích. Pro tyto účely budou zřízena modelová pracoviště. Zároveň bude zrealizována osvětová motivační kampaň pro zaměstnavatele o uplatňování pro rodinné politiky v praxi, jejíž součástí bude pořádání Kulatých stolů se zaměstnavateli i soutěž „Firma pro rodinu“. Soutěž vyhlašuje o. s. Prostor pro rodinu ve spolupráci s partnery Jihomoravským krajem a Městem Semily. Součástí projektu je také osvětová kampaň pro veřejnost, která zahrnuje putovní fotografickou výstavu a projekci filmu s ukázkami využívání služeb péče o děti u zaměstnavatelů v ČR i zahraničí.

 

Projekt je zaměřen na ženy i muže ohrožené na trhu práce – dlouhodobě nezaměstnané, vracející se po rodičovské dovolené nebo péči o závislého člena rodiny na pracovní trh a na ženy začínají vykonávat samostatnou výdělečnou činnost. Cílovou skupinou jsou rovněž zaměstnavatelé.

 

Soutěž Firma pro rodinu

V soutěži „Firma pro rodinu“ určené zaměstnavatelům, kteří reagují na potřeby rodičů a poskytují jim nástroje na slaďování rodinného a pracovního života, zvítězila v Jihomoravském kraji hodonínská Chemila. V Libereckém kraji trofej získala Technická Univerzita Liberec.

 

Do 1. ročníku soutěže se přihlásilo 7 organizací, které uváděly na webových stránkách www.firmaprorodinu.cz, jaká opatření nabízejí svým zaměstnancům – rodičům. Hlasovat pro jednotlivé firmy pak mohl kdokoli. Vítězná firma Chemila získala přes 600 hlasů.

 

„Škoda, že v Libereckém kraji je malý zájem zaměstnavatelů soutěže se účastnit. Víme, že vstřícní zaměstnavatelé jsou i v tomto regionu. Naší snahou je nyní je motivovat tak, aby se do dalšího ročníku spontánně přihlásili“. Reaguje zástupkyně pořadatele soutěže občanského sdružení Prostor pro rodinu Karolina Nedělová na situaci, kdy se v Libereckém kraji přihlásila pouze jediná organizace. 2. ročník soutěže začíná 2. května 2013.

 

Předání ceny – skleněné plastiky od studentky Železnobrodské sklářské školy proběhlo 23. dubna na Krajském úřadě v Brně, kde na Kulatém stole bude představen i nový nástroj na slaďování práce a rodiny “Miniaudit služeb péče o děti“, který napomůže zaměstnavatelům zjistit, jak efektivní je zřízení firemní školky, dětské skupiny, či poskytnutí benefitů na hlídání dětí svých zaměstnanců.

 

Další informace o projektu je možné nalézt na stránkách www.prostorprorodinu.cz nebo na www.firmaprorodinu.cz.

 

Líbí se Vám tento článek?

 

 

Zpět

 

logo_jmk.png familyfriendlycommunity(2).jpg rodinny_svaz_cr_logo_200x100.png amrp_web.png ntm_logo.png logo_sousede_plus_web.jpg trojlistek_200.png logo.jpg partner_rodinnepasy(1).jpg partner_familypoint(1).jpg partner_seniorpas(1).jpg seniorpoint_logo_podelne.jpg spokojeny_senior_web.png partner_luzanky.jpg partner_centrum.jpg logo_new_web.jpg logo_header_min_1.png appp.png