Cookie Consent by Free Privacy Policy website
 
 

Rodinná politika Jihomoravského kraje

Dnes je: 16.7.2024, svátek má: Luboš

Slaďování pracovního a rodinného života zaměstnanců JMK a jeho příspěvkových organizací

30.01.2014

 

UKONČEN
 
Popis projektu

Projekt se zaměřuje na sladění podmínek pracovního a rodinného života zaměstnanců Jihomoravského kraje (dále jen JMK) a příspěvkových organizací zřizovaných Jihomoravským krajem (dále jen PO JMK). Sleduje zlepšení přístupu zaměstnavatelů k zaměstnancům v pracovním poměru nebo na rodičovské dovolené s cílem uplatňování principu rovných příležitostí a současně zlepšení kvality poskytovaných veřejných služeb.

 

Projekt naplňuje priority Strategie rozvoje lidských zdrojů JMK v oblasti RLZ, rovných příležitostí mužů a žen na trhu práce a při slaďování pracovního a rodinného života zaměřené na pracovníky ve veřejném sektoru. Reaguje na vyhodnocení aktuálních potřeb, které jsou zjišťovány formou dotazníkového šetření na základě vytvořených místních partnerství (JMK, PO JMK, zainteresované subjekty). Poznatky jsou poté za přispění cílové skupiny zapracovány do koncepčního dokumentu, který bude sloužit pro podporu a realizaci pro-rodinných intervencí v JMK. V rámci projektu probíhá vzdělávání zaměřené na rovné příležitosti a zvýšení znalostí a dovedností pro snadnější návrat do zaměstnání u zaměstnanců na rodičovské dovolené.

 

Realizace projektu od 1. 3. 2012 do 28. 2. 2015.

 

Projekt je rozdělen na několik částí, které sledují tyto hlavní cíle:

  1. Vytvoření celokrajské koncepce sladění pracovního a rodinného života zaměstnanců JMK a PO, na základě dotazníkového šetření a vytvoření místního partnerství.
  2. Proškolení zástupců JMK a jednotlivých příspěvkových organizací v oblasti rovných příležitostí a seznámení s problematikou v rámci JMK a PO.
  3. Zajištění péče o děti, které by mělo umožnit snadnější návrat rodičů (zaměstnanců JMK a PO) do zaměstnání a tím i jejich plné zapojení do pracovního procesu.
  4. Vytvoření nabídky kurzů vzdělávání pro snadnější návrat do zaměstnání.
  5. Informování veřejnosti a organizací JMK o podpoře slaďování rodinného a pracovního života.

 

Realizační tým je složený ze zaměstnanců nositele projektu Lužánky – středisko volného času, p. o. a Krajského úřadu JMK za využití služeb externích subjektů.

 

Více informací

Více o projektu na www.rovnepristupy.cz.

 

esf.png

 

Líbí se Vám tento článek?

 

 

Zpět

 

logo_jmk.png familyfriendlycommunity(2).jpg rodinny_svaz_cr_logo_200x100.png amrp_web.png ntm_logo.png logo_sousede_plus_web.jpg trojlistek_200.png logo.jpg partner_rodinnepasy(1).jpg partner_familypoint(1).jpg partner_seniorpas(1).jpg seniorpoint_logo_podelne.jpg spokojeny_senior_web.png partner_luzanky.jpg partner_centrum.jpg logo_new_web.jpg logo_header_min_1.png appp.png