Cookie Consent by Free Privacy Policy website
 
 

Rodinná politika Jihomoravského kraje

Dnes je: 22.6.2024, svátek má: Pavla

Kulatý stůl na podporu pečujících osob

23.04.2019

 

Jak podpořit pečující osoby na regionální a lokální úrovni? - to bylo téma kulatého stolu, který se konal v úterý 16. dubna 2019 v prostorách Krajského úřadu Jihomoravského kraje. Jeho účastníky pozdravil náměstek hejtmana Marek Šlapal. "Aspoň několik hodin týdně se neformální péči věnuje v České republice minimálně 1,5 mil občanů. Vzhledem k demografickému vývoji je nezbytné neformální péči podporovat. Nelze očekávat, že by v budoucnu vše vyřešila institucionální péče. Nebudou na to ani ekonomické a pravděpodobně ani lidské zdroje," konstatoval náměstek Šlapal.

 

Diskutující se věnovali oblastem, ve kterých mohou kraje a obce usilovat o podporu pečujících osob, konkrétním opatřením a nástrojům podpory, zazněly příklady z praxe i sdílení vlastních zkušeností. Kulatého stolu se zúčastnili představitelé krajů a obcí, pracovníci regionálních a lokálních poboček úřadů práce, zástupci poskytovatelů sociálních a zdravotních služeb i zájemci z řad odborné veřejnosti. 

 

Prezentace z kulatého stolu:

 

 

Líbí se Vám tento článek?

 

 

Zpět

 

logo_jmk.png familyfriendlycommunity(2).jpg rodinny_svaz_cr_logo_200x100.png amrp_web.png ntm_logo.png logo_sousede_plus_web.jpg trojlistek_200.png logo.jpg partner_rodinnepasy(1).jpg partner_familypoint(1).jpg partner_seniorpas(1).jpg seniorpoint_logo_podelne.jpg spokojeny_senior_web.png partner_luzanky.jpg partner_centrum.jpg logo_new_web.jpg logo_header_min_1.png appp.png