Cookie Consent by Free Privacy Policy website
 
 

Rodinná politika Jihomoravského kraje

Dnes je: 27.2.2024, svátek má: Alexandr

Bezpečně v kyberprostoru

21.01.2014

 

Rozšiřování informačních a komunikačních technologií mezi širokou veřejnost sebou přináší nové druhy kriminality. Neustále se zvyšuje počet osob, které využívají osobní počítač a jsou zapojeni do počítačových sítí. Uživatelé jsou vystaveni negativnímu vlivu masy informací, aniž by měli schopnosti a dovednosti informace kriticky přehodnotit a zpracovat. Tato nebezpečí představuje např. cyber-grooming (sexuální obtěžování mladistvých spojené s využitím internetu), cyber-stalking (cílený útok na uživatele realizovaný různými komunikačními kanály), cyber-bullying (elektronická forma psychické šikany), hoaxing a spamming apod. Proto je v rámci Programu prevence kriminality Jihomoravského kraje v roce 2011 realizován projekt, který je zaměřen na omezení rozšiřování nebezpečných počítačových jevů.

 

Cíl

Hlavním cílem projektu je omezit rozšiřování nebezpečných počítačových jevů.

 

Vedlejší cíle projektu

Zvyšování informovanosti občanů JMK a jejich motivace k aktivnímu přístupu pro zajišťování vlastní bezpečnosti a ochrany majetku.


Provázání jednotlivých složek: škola, obec, policie při řešení nebezpečných komunikačních jevů. Informování široké veřejnosti o realizaci projektu.


Realizátor projektu: Jihomoravský kraj ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie Jihomoravského kraje a Městskou policií Brno.

 

Participující subjekty

Pedagogicko-psychologická poradna Brno, Střední odborná škola obchodní a Střední odborné učiliště řemesel Moravský Krumlov, Orgán sociálně-právní ochrany dětí a městské státní zastupitelství Brno.

 

Popis projektu

V JMK je přes 650 základních a středních škol. V rámci projektu jsou proškolování ředitelé škol, učitelé Informačních a komunikačních technologií, metodici prevence a žáci. Dále budou proškolováni rodiče, zájemci z řad veřejnosti a policisté.

 

Více informací

kpt. Mgr. Zdeňka Procházková – koordinátorka prevence, Oddělení tisku a prevence,
Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje, tel.: 974 622 458, 602 161 766

http://www.kr-jihomoravsky.cz/kyber/

 

Užitečné odkazy

 

Líbí se Vám tento článek?

 

 

Zpět

 

logo_jmk.png familyfriendlycommunity(2).jpg rodinny_svaz_cr_logo_200x100.png amrp_web.png ntm_logo.png logo_sousede_plus_web.jpg trojlistek_200.png logo.jpg partner_rodinnepasy(1).jpg partner_familypoint(1).jpg partner_seniorpas(1).jpg seniorpoint_logo_podelne.jpg spokojeny_senior_web.png partner_luzanky.jpg partner_centrum.jpg logo_new_web.jpg logo_header_min_1.png appp.png