Cookie Consent by Free Privacy Policy website
 
 

Rodinná politika Jihomoravského kraje

Dnes je: 6.12.2022, svátek má: Mikuláš

Zasedala platforma k politice stárnutí

27.11.2017

 

Na krajském úřadě Jihomoravského kraje proběhlo dne 21. listopadu 2017 první zasedání platformy odborníků k projektu „Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň“, který realizuje Ministerstvo práce a sociálních věcí. Do účasti v platformě bylo jmenováno 20 členů z různých oblastí tak, aby stárnutí a příprava na něj bylo možné řešit co nejkomplexněji a z různých úhlů pohledu. Členové platformy jsou zástupci vybraných odborů krajského úřadu, z Integrovaného záchranného systému Jihomoravského kraje, zástupci měst i městských částí a taktéž z akademické oblasti. Nezávislým členem platformy je mj. zástupce Kanceláře Veřejné ochránkyně práv. Dvouhodinové jednání mělo za úkol představit navzájem jednotlivé členy a také, na základě identifikace priorit seniorů z pohledu proseniorských organizací, určit priority, kterými se bude platforma v nejbližších měsících zabývat. Z potřeb seniorů, se kterými se na proseniorské organizace nejvíce obracejí, vyplynula jako nejdůležitější oblast zdravotní péče a řešení pocitu osamění.

 

Členové platformy by se měli sejít během projektu celkem třináctkrát. Závěry platformy budou prezentovány za Jihomoravský kraj v průběhu celého projektu na národní úrovni a taktéž by měly být využity při strategickém plánování Jihomoravského kraje v dokumentech, kterých se politika stárnutí dotýká.

 

Další informace o projektu naleznete zde.

 

Líbí se Vám tento článek?

 

 

Zpět

 

logo_jmk.png rodinny_svaz_cr_logo_200x100.png amrp_web.png ntm_logo.png logo_sousede_plus_web.jpg trojlistek_200.png seniorpoint_logo_podelne.jpg logo.jpg logo_audit_ffc.png partner_rodinnepasy(1).jpg partner_seniorpas(1).jpg partner_familypoint(1).jpg spokojeny_senior_web.png partner_luzanky.jpg partner_centrum.jpg logo_new_web.jpg