Na krajském úřadu byl zahájen Týden pro rodinu

16.05.2017

 

Patnáctý květen je dnem, který si rodiny na celém světě připomínají jako Mezinárodní den rodin. V návaznosti na tento den byl v neděli 14. května zahájen Týden pro rodinu v Jihomoravském kraji, který bude pokračovat až do soboty 20. května. V rámci tohoto týdne pořádají centra pro rodinu a další pro-rodinné organizace, které sdružuje Asociace center pro rodinu, různé aktivity zaměřené na rodiny. Pro letošní ročník bylo vyhlašovatelem zvoleno motto: „Hledáme své kořeny...“, které nám má připomenout, abychom nezapomínali na kořeny, z nichž vyrůstáme.

 

Zahájení Týdne pro rodinu v Jihomoravském kraji předcházela akce s názvem Den radosti v Radosti určena pro zaměstnance JMK a jejich rodiny, která se konala v sobotu 13. května v divadle Radost. Samotné zahájení Týdne pro rodinu na Krajském úřadě JMK proběhlo v pondělí 15. května za moderace tiskové mluvčí Moniky Brindzákové. Úvodní slovo si vzal náměstek hejtmana pro rodinnou politiku Marek Šlapal, který zdůraznil význam rodiny a mezigeneračních vztahů. Marie Oujezdská z Asociace center pro rodinu pak informovala o historii těchto týdnů pro rodinu a také o možnosti vytvořit si vlastní rodostrom jako prostředku hlubší vzájemné komunikace v rodině. Návrh rodostromu je ke stažení zde.

 

Veselou atmosféru zahájení navodilo vystoupení dětí z firemní mateřské školy Lentilka a vše příjemně završilo vystoupení krojovaných hostů ze Strážnice, mezi něž patřila cimbálová muzika a dva mezigenerační taneční páry. Se zahájením bylo spojeno otevření výstavy pod názvem Mezigenerační aktivity v kontextu rodinné politiky JMK. Výstava probíhá ve foyer Krajského úřadu Jihomoravského kraje v Brně na Žerotínově náměstí a potrvá až do 2. června 2017. Současně byla také vyhlášena sbírka pro Family Pointy v JMK, více informací ke sbírce je k dispozici na stránkách rodinné politiky.

 

V rámci Týdne pro rodinu v Jihomoravském kraji jsou propagovány pro-rodinné aktivity Jihomoravského kraje i spolupracujících organizací, a to prostřednictvím mediální kampaně, tisku, propagačních materiálů apod. Přímo v budově Krajského úřadu se uskutečnil seminář pro veřejnost i zaměstnance JMK. Více informací k programu a dále také seznam akcí, které pořádají další organizace v průběhu Týdne pro rodinu, jsou k dispozici na webových stránkách rodinné politiky.

 

Líbí se Vám tento článek?

 

 

Zpět

 

R