Týden pro rodinu v Jihomoravském kraji 2017

02.05.2017

 

Jihomoravský kraj se ve dnech 14.-20. května 2017 zapojuje do Týdne pro rodinu, který vyhlašuje Asociace center pro rodinu. Tento týden je vyhlašován kolem 15. května, jež je Mezinárodním dnem rodiny.

 

Motto letošního Týdne pro rodinu je "Hledáme své kořeny ...". Organizátoři k tomu uvádí: "Tak jako strom vyrůstá z kořenů, první lidská zkušenost se formuje v rodině. V rodině zapouštíme kořeny, vyrůstáme, jsme součástí košaté koruny lidských vztahů a učíme se být součástí společenství. Ovoce našich životů, výsledky naší práce, výchovy a usilování jsou podmíněny vším, co jsme se v rodině naučili. V rodině nacházíme podporu a zázemí, s rodinou také oslavujeme úspěchy a milníky našich životů."  (zdroj: web ACER).

 

Jaké akce pořádá Jihomoravský kraj? V sobotu 13. května Den radosti v Divadle Radost, akce je určená pro zaměstnance Jihomoravského kraje a jejich rodiny. V pondělí 15. května bude Týden pro rodinu zahájen v budově Krajského úřadu. Součástí  zahájení bude otevření výstavy na téma Mezigenerační aktivity a vyhlášení sbírky potřeb pro Family pointy. V úterý 16. května proběhne seminář Jak dohledat své kořeny, aneb praktická genealogie. Ve čtvrtek se uskuteční slavnostní předávání certifikátů audit familyfriendlycommunity obcím, které úspěšně prošly celým procesem.

 

Líbí se Vám tento článek?

 

 

Zpět

 

R