Cookie Consent by Free Privacy Policy website
 
 

Rodinná politika Jihomoravského kraje

Dnes je: 24.5.2024, svátek má: Jana

Spokojený senior – aktivní senior 21. století

18.04.2017

 

Historie

Projekt Spokojený senior – aktivní senior 21. století vznikl jako reakce na úspěšně realizované aktivity pro seniory v roce 2013. Jedná se o projekt zaměřený na metodickou podporu rozvoje seniorů po fyzické, psychické i sociální stránce a to i v jejich domácím prostředí. Příjemcem a realizátorem projektu byla v roce 2014 Asociace center pro rodinu, jejímž partnerem bylo Centrum pro rodinu a sociální péči Brno. V průběhu let 2014 – 2016 byl tento projekt přesměrován na organizaci Spokojený senior – KLAS z. s. V rámci projektu již bylo podpořeno více než 450 seniorů.

 

Cíl

Hlavním cílem projektu je přímá individuální podpora seniorů, kteří chtějí žít aktivně s použitím prostředků běžně dostupných v 21. století, ale pro různé důvody (sociální, fyzické a další) nemohou docházet do běžných vzdělávacích center.

 

Cílová skupina

Cílovou skupinou jsou senioři, kteří chtějí žít aktivně a rádi by své profesní a zájmové znalosti a dovednosti využili ve prospěch společnosti. Pro ně projekt nabízí vzdělávání v jejich přirozeném domácím prostředí.

 

Popis projektu

Tento projekt probíhá formou metodické podpory a odborných kurzů a aktivit, které jsou zaměřeny na různé oblasti rozvoje u seniorů. Pro aktivní seniory, kteří chtějí pracovat s ostatními seniory (tzv. seniory dobrovolníky) je nabízena odborná podpora k tomu, jak motivovat další seniory do zapojení se do činností v dané komunitě a jaké aktivity mohou dělat – jedná se o kurzy A-KLAS, Předseda seniorského klubu, metodické listy ZRNKO či odborné semináře. Dlouhodobé kurzy se věnují práci se seniory, kteří chtějí udržet svoji kondici, např. trénink paměti, kurz cizích jazyků, zdravotního cvičení, kreativní tvorba nebo práce na PC. V rámci projektu jsou podporováni také senioři, kteří jsou z důvodu fyzické kondice sociálně vyloučeni. Pro ně jsou realizovány tzv. mobilní počítačové učebny. Výuka zaměřená především na možnosti komunikace (skype, email) a probíhající přímo v domácnosti seniora společně s jeho přáteli pod vedením studenta snižuje sociální izolaci těchto seniorů. Od roku 2016 je nově realizován i kurz Posilovna paměti, který je určen seniorům s Alzheimerovou demencí.

 

Další informace

Více informací naleznete na webových stránkách: www.spokojenysenior-klas.cz

 

Líbí se Vám tento článek?

 

 

Zpět

 

logo_jmk.png familyfriendlycommunity(2).jpg rodinny_svaz_cr_logo_200x100.png amrp_web.png ntm_logo.png logo_sousede_plus_web.jpg trojlistek_200.png logo.jpg partner_rodinnepasy(1).jpg partner_familypoint(1).jpg partner_seniorpas(1).jpg seniorpoint_logo_podelne.jpg spokojeny_senior_web.png partner_luzanky.jpg partner_centrum.jpg logo_new_web.jpg logo_header_min_1.png appp.png