Rodinná politika Jihomoravského kraje

Dnes je: 15.5.2021, svátek má: Žofie

Soutěž Obec přátelská rodině 2013

20.01.2014

 

Soutěž vyhlašují Ministerstvo práce a sociálních věcí a Stálá komise pro rodinu a rovné příležitosti Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR ve spolupráci se Sítí mateřských center, Asociací center pro rodinu a Svazem měst a obcí ČR. Jejím cílem je získat více obcí, které budou podporovat rodiny a zlepšovat podmínky pro jejich život.

 

obec_pratelska_cele_rodine_titulek.gif

 

Zapojte se také do soutěže a přispějte k rozvoji rodinné politiky ve Vašem městě či Vaší obci. Získáte nejen nové zkušenosti, ale i spokojenost Vašich rodin!

 

V roce 2012, stejně jako v minulých letech, se soutěže zúčastnila některá města a obce Jihomoravského kraje a mnohá se umístila na vítězných pozicích.

 

Výsledky soutěže za rok 2012: http://www.obecpratelskarodine.cz/cz/vysledky-souteze/2012/vysledky/

 

Aktuálně odstartoval již 6. ročník soutěže Obec přátelská rodině. Smyslem je ocenit města a obce, které se zaměřují na rodiny, počítají s nimi při plánování a vytvářejí co nejpříznivější prostředí a podmínky pro rodinný život.

 

Vítězové si mezi sebe rozdělí 6 milionů korun, které využijí právě ve prospěch rodin.

 

Podmínkou účasti v soutěži je předložení tzv. koncepčního dokumentu rodinné politiky, nutného základu úspěšného dlouhodobého plánování v této oblasti. Soutěže se i v letošním roce mohou zúčastnit všechna města, obce, statutární města a městské části nebo obvody statutárních měst z celé České republiky. Své síly poměří v pěti kategoriích podle velikosti počtu obyvatel.

 

Přihlášky do soutěže je možné zasílat do konce prosince 2013.

 

Odborný tým sestavený ze zástupců vyhlašovatelů vše vyhodnotí, posoudí i plán rozvoje rodinné politiky. Vítěze pak vyhlásí ministryně práce a sociálních věcí v březnu 2014.

 

Více informací o soutěži včetně přihlašovacího formuláře, soutěžních podmínek a informací z předchozích ročníků najdete na webu www.obecpratelskarodine.cz.

 

Líbí se Vám tento článek?

 

 

Zpět

 

logo_jmk.png rodinny_svaz_cr_logo_200x100.png amrp_web.png ntm_logo.png logo_sousede_plus_web.jpg trojlistek_200.png seniorpoint_logo_podelne.jpg logo.jpg logo_audit_ffc.png partner_rodinnepasy(1).jpg partner_seniorpas(1).jpg partner_familypoint(1).jpg spokojeny_senior_web.png partner_luzanky.jpg partner_centrum.jpg logo_new_web.jpg