Cookie Consent by Free Privacy Policy website
 
 

Rodinná politika Jihomoravského kraje

Dnes je: 22.4.2024, svátek má: Evženie

Seminář Výchova je IN

17.05.2016

 

V pátek 13. května 2016 se uskutečnil seminář "Výchova je IN" zaměřený na výchovu a různé výchovné styly v rodině. Vychovávat dítě v dnešní době není snadné. Mnohé výchovné metody předchozích generací pro nás nejsou přijatelné a neoslovují nás. Jak tedy „správně“ vychovávat? Na tuto otázku hledá odpověď stále více rodičů, kteří sledují nejnovější trendy a přístupy ve výchově, zkoušejí různé zaručené rady, a přesto se často cítí nejistí, zmatení a hlavně unavení. Společně s lektorkou Mgr. Gabrielou Vybíralovou účastníci hledali odpovědi prostřednictvím interaktivního semináře. Akce se uskutečnila v rámci Týdne pro rodinu v Jihomoravském kraji, který byl realizován v týdnu od 9. do 15. května 2016.

 

Recept na spokojenou atmosféru v rodině asi nenalezneme nikde, ale devatero doporučení, jak si zpříjemnit rodičovství, existuje! Přesvědčte se sami:

  1. Respektovat se, mít k sobě úctu a důvěřovat si v roli rodiče.
  2. Projevovat zájem o dítě, vyjadřovat mu lásku a bezpodmínečné přijetí.
  3. Věnovat dítěti pravidelný speciální čas.
  4. Přijmout sebe i dítě s chybami a nedokonalostmi.
  5. Vstřícně naslouchat a být ochoten porozumět.
  6. Vyjadřovat svoje pocity – kladné i záporné.
  7. Stanovit základní pravidla spolupráce.
  8. Být pevný, náročný i vlídný zároveň.
  9. Dovolit dětem nalézt jejich vlastní cestu.

+  Nezapomenout se smát a radovat se z toho, že jsme rodiči.

 

Více informací k rodičovskému kurzu "Devatero úspěšného rodiče", ve kterém naleznete odpovědi, jak na výchovu, která je „IN“, naleznete zde.

 

Líbí se Vám tento článek?

 

 

Zpět

 

logo_jmk.png familyfriendlycommunity(2).jpg rodinny_svaz_cr_logo_200x100.png amrp_web.png ntm_logo.png logo_sousede_plus_web.jpg trojlistek_200.png logo.jpg partner_rodinnepasy(1).jpg partner_familypoint(1).jpg partner_seniorpas(1).jpg seniorpoint_logo_podelne.jpg spokojeny_senior_web.png partner_luzanky.jpg partner_centrum.jpg logo_new_web.jpg logo_header_min_1.png appp.png