Cookie Consent by Free Privacy Policy website
 
 

Rodinná politika Jihomoravského kraje

Dnes je: 18.8.2022, svátek má: Helena

Zahájení Týdne pro rodinu v Jihomoravském kraji

09.05.2016

 

Ing. Roman Celý, DiS.

Náměstek hejtmana Jihomoravského kraje

TISKOVÁ ZPRÁVA, 9. 5. 2016

 

Dnešním dnem startuje akce s názvem - Týden pro rodinu v JMK. Letos s mottem: “Táta, máma, holka, kluk – rodina nám není fuk.”

 

Právě dnes dopoledne odstartovala akce s názvem: Týden pro rodinu v JMK, pokračovat bude do neděle 15. 5. 2016, na kterou připadá Mezinárodní den rodiny. K jeho vyhlášení došlo poprvé v roce 1992 na Valném shromáždění Organizace spojených národů. Tato každoroční pozornost věnovaná rodinám odráží důležitost, kterou mezinárodní společenství připisuje rodinám jako základním jednotkám společnosti, právě tak jako jeho zájem o situaci rodin ve světě.

 

„V letošním roce jsme zvolili velmi milé motto “Táta, máma, holka, kluk – rodina nám není fuk“ a myslím si, že toto heslo i přesně vystihuje celotýdenní zábavné akce, na které se rodiny mohou těšit. Jen u nás na jižní Moravě jich budou desítky, a to od těch zábavných, soutěžních, zážitkových po sportovní, vzdělávací a mnohé další,“ uvedl Roman Celý, náměstek hejtmana JMK.

 

Tyto akce pořádají centra pro rodinu a další pro-rodinné organizace, které sdružuje Asociace center pro rodinu. Už dnešní zahájení bylo spojeno s prezentací dětských skupin podpořených dotací z rozpočtu JMK na výstavních panelech a doprovázelo je vystoupení dětí z firemní mateřské školy Lentilka. Výstava potrvá do 20. května 2016.

 

V rámci Týdne pro rodinu v Jihomoravském kraji budou propagovány pro-rodinné aktivity Jihomoravského kraje i spolupracujících organizací, a to prostřednictvím mediální kampaně, tisku, propagačních materiálů apod. Přímo v budově Krajského úřadu se uskuteční také několik seminářů na téma rodiny, výchovy dětí či slučování rodinného a pracovního života, a to pro veřejnost i zaměstnance JMK. Více informací k programu, vč. možnosti přihlášení, a dále také seznam akcí, které pořádají další organizace v průběhu Týdne pro rodinu, jsou k dispozici na webových stránkách ww.rodinnapolitika.cz.

 

„Já musím zmínit ještě jednu pěknou a konkrétní akci, která je výhradně pro zaměstnance JMK, ale dle zájmu i pro veřejnost, a tím je plánovaná sbírka hraček, knih a dalších potřeb pro děti do 3 let, jejíž výtěžek bude rozdělen mezi Family Pointy působící na území našeho kraje,“ uzavřel náměstek Celý.

 

Líbí se Vám tento článek?

 

 

Zpět

 

logo_jmk.png rodinny_svaz_cr_logo_200x100.png amrp_web.png ntm_logo.png logo_sousede_plus_web.jpg trojlistek_200.png seniorpoint_logo_podelne.jpg logo.jpg logo_audit_ffc.png partner_rodinnepasy(1).jpg partner_seniorpas(1).jpg partner_familypoint(1).jpg spokojeny_senior_web.png partner_luzanky.jpg partner_centrum.jpg logo_new_web.jpg