Rodinná politika Jihomoravského kraje

Dnes je: 18.4.2021, svátek má: Valérie

Město Moravský Krumlov - Senior taxi

10.12.2015

 

SENIOR TAXI V MORAVSKÉM KRUMLOVĚ

 

V Moravském Krumlově funguje služba Senior taxi od 1. 9. 2013. Důvodem jejího zřízení byl i fakt, že město Moravský Krumlov neprovozuje městskou hromadnou dopravu, ta je po městě zajišťována v rámci IDS, z rozpočtu města je na dopravní obslužnost poskytována dotace. Služba senior taxi je určena pro občany města Moravský Krumlov včetně příměstských částí, kteří jsou starší 70 let, a pro občany, kteří jsou držiteli průkazu osoby se zdravotním postižením ZTP nebo ZTP/P.


Služba je financována z rozpočtu města, občan se podílí částkou 10,- Kč za jednu jízdu, při jízdě tam i zpět zaplatí 20,- Kč (přímo provozovateli). Pokud je přepravováno více osob, platí úhradu každá z nich.


Provozovatelem je soukromá taxi služba, město má s tímto provozovatelem uzavřenu smlouvu, na základě ní je zajišťování služby zabezpečováno na období 1 roku, každoročně schvaluje rada města prodloužení smlouvy. Vozidlo je označeno logem města. Sjednaná cena za zajišťování ve formě měsíčního paušálu je městu provozovatelem fakturována. Provozovatel vede příslušnou evidenci o jízdách (odkud-kam, den, čas) a osobách (datum narození, průkaz), kteří dávají písemný souhlas s používáním osobních údajů, vykázání jízdy potvrzují podpisem. Limit počtu jízd za určité období není stanoven.


O službu je zájem, počet jízd má stoupající tendenci. Například v prosinci 2013 bylo za měsíc uskutečněno 33 jízd, za rok v prosinci 2014 už to bylo 107 jízd.  Občany je služba vnímána velmi pozitivně, umožňuje jim samostatnost, nejsou odkázáni na pomoc jiných osob, kladně hodnotí i provozovatele taxi (ochota, vstřícnost, pomoc, komunikace).


KRITÉRIA

 • Služba pro občany starší 70 let a pro držitele průkazu „ZTP“ a „ZTP/P“.
 • Tato služba je poskytována pro k.ú. Moravský Krumlov, Rokytná a Polánka.


ÚČEL SLUŽBY

 • Návštěva a využití služeb v centru města, návštěva lékaře, pošty, MěÚ, přátel apod.


PROVOZNÍ DOBA

 • Zahájení provozu od 1. 9. 2013.
 • V pracovní dny od 7:00 hod. do 15:00 hod. (po domluvě s provozovatelem i v den pracovního klidu).


OBJEDNÁNÍ SLUŽBY

 • Služba se objednává na telefonním čísle 720 580 610 nebo 720 580 620.
 • Službu je nutné objednávat vždy den dopředu.
 • Podmínkou poskytnutí služby je souhlas oprávněného občana s nakládáním s osobními daty, která provozovatel potřebuje k vedení provozního deníku.


CENA SLUŽBY PRO OPRÁVNĚNÉ OBČANY

 • Osoba/1 nástup do vozidla = 10,- Kč.
 • Při jízdě tam i zpět = 20,- Kč.
 • Více osob – jedna jízda = platí každá osoba.

 

Vozidlo „TAXI“ je označeno logem města.
                                                                                               

 

Líbí se Vám tento článek?

 

 

Zpět

 

logo_jmk.png rodinny_svaz_cr_logo_200x100.png amrp_web.png ntm_logo.png logo_sousede_plus_web.jpg trojlistek_200.png seniorpoint_logo_podelne.jpg logo.jpg logo_audit_ffc.png partner_rodinnepasy(1).jpg partner_seniorpas(1).jpg partner_familypoint(1).jpg spokojeny_senior_web.png partner_luzanky.jpg partner_centrum.jpg logo_new_web.jpg