Rodinná politika Jihomoravského kraje

Dnes je: 30.7.2021, svátek má: Bořivoj

Jihomoravský kraj přispěje na letní dětské tábory částkou 700 tisíc korun

25.06.2014

 

Jihomoravský kraj v současné době proplácí organizátorům pobytových a příměstských táborů náklady na přihlášené děti ze sociálně slabých rodin.

 

Děti z rodin, které se zejména z důvodu ekonomické krize ne vlastní vinou ocitly v nepříznivé sociální situaci, a snaží se ji aktivně řešit, budou mít možnost zúčastnit se letního prázdninového tábora nebo příměstského tábora zdarma.

 

„Pracovníci sociálních odborů obcí s rozšířenou působností do této chvíle vytipovali a doporučili 212 dětí z Jihomoravského kraje, kterým bude nabídnuta bezplatná účast na táboře. Jsme rádi, že letos jsme mohli nabídku rozšířit i pro zájemce o příměstské tábory.“ uvedl náměstek hejtmana Roman Celý.

 

Jde o jednu z řady prorodinných aktivit Jihomoravského kraje, kterou krajská samospráva podporuje již od roku 2009. Pobytové tábory a některé z táborů příměstských budou zajištěny prostřednictvím příspěvkové organizace LUŽÁNKY - středisko volného času, Brno a prostřednictvím dalších organizací – domů dětí a mládeže, středisek volného času v různých okresech kraje.

 

Líbí se Vám tento článek?

 

 

Zpět

 

logo_jmk.png rodinny_svaz_cr_logo_200x100.png amrp_web.png ntm_logo.png logo_sousede_plus_web.jpg trojlistek_200.png seniorpoint_logo_podelne.jpg logo.jpg logo_audit_ffc.png partner_rodinnepasy(1).jpg partner_seniorpas(1).jpg partner_familypoint(1).jpg spokojeny_senior_web.png partner_luzanky.jpg partner_centrum.jpg logo_new_web.jpg