Harmonizace při opatrování dětí
10.02.2014
Ve dnech 21. 06. 2013 a 24. 06. 2013 se na Krajském úřadě Jihomoravského kraje uskutečnily dva workshopy realizované v rámci projektu „Harmonizace při opatrování dětí“, jehož je Jihomoravský kraj partnerem.
První z workshopů byl na téma „MINIJESLE A MINIŠKOLKY“. Účastníky v úvodu uvítal Mgr. Martin Petřík, vedoucí odboru sociálních věcí Krajského úřadu JMK. Zdůraznil ochotu kraje řešit nedostatek míst v zařízeních péče o dítě a připomenul aktuální zřízení firemní mateřské školy při Krajském úřadu JMK.
Ing. Mgr. Vít Janků, zástupce Společně, o.p.s., jako hlavního realizátora projektu, představil projekt a informoval o jeho cílech, aktuálním dění i plánovaných aktivitách.
Následně se představily tři zástupkyně soukromého sektoru, které úspěšně provozují zařízení poskytující péči o děti v předškolním věku, a to PaedDr. Lucie Nečasová za zařízení Maceška při Centru volného času Lužánky, Ing. Jana Závodníková z Denního centra pro děti Vesněnka, o.p.s. a paní Lenka Ratajská, provozovatelka Školky tety Lenky. Spolu s dalšími účastníky workshopu diskutovali nad aktuálním stavem v oblasti předškolní péče.
Druhý workshop na téma „CHŮVY“ zahájil náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Bc. Roman Celý, DiS., který je Radou Jihomoravského kraje pověřen zabezpečováním záležitostí rodinné politiky. Zdůraznil, že podpora rodiny je jednou z priorit Jihomoravského kraje, proto také přistoupil k projektu „Harmonizace při opatrování dětí“, jehož cílem je přispět k vytvoření systému péče o dítě, ve které najdou uplatnění různé formy péče.
Se svými příspěvky vystoupili také paní Ing. Jana Benešová, ředitelka Denního centra pro děti Vesněnka, o.p.s., a pan Michal Medek, majitel agentury Beatrice. Následná diskuze se věnovala především nově vzniklé právní úpravě profesní kvalifikace Chůva pro dětské koutky a Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky.
Podrobnější informace o průběhu obou workshopů naleznete na webových stránkách projektu www.spolecnedetem.cz
Zpět